Завтра, 23.05.2017, розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Пропонуємо пригадати правила, яких потрібно дотримуватися під час проходження тестування.
Виходячи з дому, візьміть із собою документи, на підставі яких ви зможете зайти до пункту проведення:
- оригінал сертифіката учасника ЗНО (той, що з фото і голограмою);
- оригінал документа, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті (паспорт, свідоцтво про народження тощо)
- запрошення-перепустка (не забудьте роздрукувати його на інформаційній сторінці учасника).
Відсутність одного з перелічених документів або подання його копії внеможливить участь у тестуванні з певного предмета. Вам потрібні будуть ще 2-3 ручки з пастою насиченого чорного кольору (бажано гелеві). Також у пункті проведення ЗНО дозволено мати воду в прозорій пляшці без етикетки.
Зайти до пункту проведення тестування можна буде вже з 10:15 год. Зважайте, що о 10.50 двері зачинять, допуск учасників буде завершено, тестування розпочнеться рівно об 11:00. Тож радимо заздалегідь добре вивчити маршрут доїзду, розрахувати час, який потрібно витратити на дорогу, передбачити додатковий час на випадок заторів чи інших непередбачуваних обставин. Адреса пункту проведення вказана в запрошенні-перепустці, схеми доїзду розміщені на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.
У пункті тестування знайдіть Ваше прізвище, ім’я й по батькові в аудиторному списку, який розміщений на першому поверсі, поруч із входом на пункт проведення ЗНО.
Навпроти Вашого прізвища, імені, по батькові буде вказано номер аудиторії, де Ви складатимете тест.
Знайти потрібну аудиторію Ви зможете за вказівниками, розміщеними в пункті. За потреби звертайтеся до чергового на поверсі. Номер Вашого робочого місця вказано в списку, прикріпленому на дверях аудиторії або поруч із входом до неї.
Технічні засоби краще не брати взагалі. А ті, які все ж таки взяли з собою, не забудьте залишити в спеціально відведеному для речей місці в аудиторії. Якщо Ви користуєтеся дозволеними медичними засобами (глюкометр, слуховий апарат тощо), обов’язково повідомте про це інструктора в аудиторії. Залишаючи телефон у сумці, не ставте його на беззвучний режим, а вимкніть. Звук телефона, який вібрує, відволікатиме учасників від виконання тесту та додасть хвилювань власникові.
Знайдіть своє місце. Перевірте, щоб Ваші прізвище, ім’я, по батькові, номер Сертифіката, вказані у наліпці на столі, збігалися з даними в Сертифікаті. Покладіть Сертифікат і документ, серія та номер якого зазначені в Сертифікаті (паспорт, свідоцтво про народження тощо), на край столу.
Об 11:00 двері аудиторій буде зачинено, тестування розпочато.
Уважно слухайте вступну промову. Після того, як один з учасників тестування перевірить неушкодженість пакета з тестами та бланками відповідей, інструктори розкладуть їх на кожен стіл і наклеять штрих-коди. Перевірте, щоб номер, указаний на тестовому зошиті та наліпках зі штрих-кодом на бланку відповідей збігався з номером місця, зазначеним у наліпці, наклеєній на Вашому столі. Отже, на столі має бути: Сертифікат, паспорт (або свідоцтво про народження або інший документ), тестовий зошит, бланк для відповідей (українська мова і література, математика, англійська, іспанська, німецька, російська та французька мови – 2 бланки відповідей: А та Б), ручка (ручки), може бути пляшка з водою.
Під час технологічної перерви роботу над тестом буде призупинено. Вас попросять закрити тестові зошити. Та не хвилюйтеся – час, витрачений на проведення технологічної перерви, буде додано до часу, відведеного на виконання тесту. Уповноважена особа проставить у Сертифікаті дату проведення тестування, свій підпис і зробить відтиск печатки як підтвердження Вашої участі в тестуванні з конкретного предмета. Не виходьте з пункту проведення, поки не переконаєтесь, що Сертифікат належним чином оформлений.
Також під час технологічної перерви застосовують металошукач. Якщо раптом у кишені піджака, який висить на стільці, знайдеться, наприклад, флешка чи USB-кабель, учасник буде змушений достроково завершити роботу над тестом і залишити пункт тестування. Результат виконання тесту в такому разі буде анульовано.
Учасник може виходити з аудиторії. Проте час, протягом якого він був відсутній, до основного не додаватимуть. Як і час, протягом якого учасник відвідував медичний пункт для отримання допомоги. Час і мету виходу з аудиторії фіксують в аудиторному протоколі. Виходити під час тестування за межі пункту проведення заборонено.
Якщо за станом здоров’я учасник не зміг продовжити роботу над тестом і для нього викликали швидку допомогу, то цей факт також фіксують в аудиторному протоколі і вважають підставою для участі в додатковій сесії. У такому разі потрібно написати заяву на ім’я директора регіонального центру оцінювання якості освіти, де учасник реєструвався для участі в ЗНО, і протягом 5 робочих днів з дати проведення тестування з певного предмета подати цю заяву до регіонального центру. Детальніше з умовами участі в додатковій сесії можна ознайомитися тут.
Пильнуйте, щоб на перенесення відповідей до бланка відповідей вистачило часу. Про кількість хвилин, які залишилися до закінчення тестування, попереджатимуть. Закінчивши виконувати тест, передайте заповнений бланк (бланки) відповідей інструкторові. Його вкладуть до аудиторного пакета. Якщо учасник подасть заповнений бланк відповідей хоча б на кілька хвилин пізніше від часу закінчення тестування, зазначеного на дошці, інструктор не матиме права вкладати цей бланк до аудиторного пакета, отже, результат анулюють.
Тестовий зошит залишайте на робочому місці. Ви зможете його отримати в аудиторії, де складали тест, протягом 30 хвилин з моменту закінчення ЗНО в пункті проведення.