18 жовтня 2017 року Чугуївська ЗОШ № 1 запросила директорів шкіл, їхніх заступників та прогресивних педагогів на семінар під назвою “Один день з життя Нової української школи”, лейтмотивом якого стала презентація використання в загальноосвітньому навчальному закладі інноваційного інтерактивного мультимедійного обладнання.
На сьогоднішній день в школах міста завершені роботи з монтажу таких комплексів, до складу кожного з яких входить інтерактивний короткофокусний мультимедійний проектор з wi-fi-підключенням, 5-мегапіксельна документ-камера та екран, і вчителі більшості закладів вже почали ознайомлення з цією інновацією та використання її під час уроків. Приємно відзначити, що в Харківській області подібних комплексів у навчальних закладах – одиниці, а у м. Чугуєві надсучасним обладнанням за кошти місцевого бюджету обладнана кожна школа!
Семінар пройшов у формі майстер-класу, під час якого вчителі ЗОШ № 1 продемонстрували, яким чином можливості інтерактивного мультимедійного комплексу дозволять модернізувати навчальний процес, застосувати нові підходи в навчанні, зробити уроки сучасними, цікавими. Педагоги показали, як можна використовувати різні режими проектора, користуватися стилусом для малювання, зображення графіків, виправлення помилок на фото учнівської роботи, за мить до цього отриманому з документ-камери. З використанням цікавих педагогічних методик були продемонстровані можливості внутрішньої клавіатури під час розгадування інформатичного кросворду, показана робота проектора без підключення до комп’ютера. Гості семінару з задоволенням відвідали віртуальні музеї у Європі, помандрували з Колумбом до Америки віртуальними картами, переглянули досліди з фізики у віртуальній лабораторії.
Можливості інтерактивного проектора є набагато ширшими, ніж у вже звичної нам мультимедійної дошки, і педагоги Чугуївської ЗОШ № 1 успішно це довели під час своїх майстер-класів. Так, учасники семінару через свої смартфони та шкільне wi-fi підключення долучилися до тестування, результати якого одразу опрацьовувалися та висвітлювалися на екрані. А використання вчителями спеціалізованих програм, як тих, що були в комплекті з обладнанням, так і віднайдених на просторах Інтернету, дозволило на очах в гостей школи створити цікавий інтерактивний навчальний матеріал, адаптований під конкретну тему уроку з будь-якого предмету.
Підсумки семінару підбила начальник відділу освіти М.В. Проценко. Вона наголосила, що використаня подібних інновацій – не далеке майбуття, а вже сьогодення сучасної школи, і закликала керівників шкіл, вчителів-предметників долучатися до вивчення можливостей інтерактивних мультимедійних комплексів, які зараз вже є в кожній школі, та щоденно використовувати їх на уроках.
Більше фото та відео з майстер-класу